Kretingos ligoninės užkulisiai: „nematomas“ padalinys, be kurio sustotų ligoninės darbas …Tai sterilizacinė.

Atsidūrę ligoninėje, iškart patenkame į medikų, gydytojų ir slaugytojų rūpestingas rankas. Tačiau net neįsivaizduojame, kiek daug ligoninės darbuotojų rūpinasi, kad būtume apsaugoti nuo įvairių infekcijų ir kuo greičiau pasveiktumėme.
Pasak medikų, pacientui patekus į gydymo įstaigą, jį veikia daugybė faktorių: paties paciento sveikatos sutrikimas, dėl kurio jis atvyko, gretutinės ligos, įvairios invazinės procedūros, naudojami įvairūs medicinos prietaisai, įvairūs instrumentai bei kiti rizikos veiksniai.

Ligoninėje verda pacientų akimis nematomas sunkus darbas, kurį atliekančių žmonių pareiga – užtikrinti besigydančiųjų saugumą ir komfortą.

Šiam tikslui pasiekti Kretingos ligoninėje personalas negaili savo pastangų, o įstaiga – ilgalaikių investicijų.

Todėl įsigytas 400 l. talpos Čekų gamybos šiuolaikiškas modernus vakuuminis garinis sterilizatorius ir JAV gamybos Sterilizavimo sistema etileno oksido dujomis, kuriame sterilizuojami karščiui jautrūs medicinos prietaisai ir priemonės.

Medicinos prietaisai pakuojami tik į standartus atitinkantį krepinį popierių ir užlydomas popieriaus plastiko juostas ir naudojami tik vienam pacientui, tik vienai procedūrai.

Šiuo metu visi medicinos prietaisai sterilizuojami dviejuose moderniuose garo sterilizatoriuose, o karščiui jautrūs medicinos prietaisai – dujiniame sterilizatoriuje.

Mūsų tikslas: saugūs medicinos prietaisai – saugesnis pacientas.