MAMOGRAFIJOS TYRIMAS SU AUKŠČIAUSIOS KLASĖS MAMOGRAFIJOS SISTEMA

MAMOGRAFIJOS TYRIMAS SU AUKŠČIAUSIOS KLASĖS MAMOGRAFIJOS SISTEMA

VšĮ Kretingos ligoninėje – mamografinis krūtų tyrimas naujausiu 2023 metų skaitmeniniu rentgeno mamografijos aparatu Senographe PRISTINA, kuris leidžia saugiai ir paprastai diagnozuoti krūtų audinio gerybinius ir piktybinius pakitimus.

Įranga moderni, aparatą galima lengvai pakreipti į norimą poziciją. Tai leidžia pasiekti didesnį tyrimo tikslumą, bei pagerina pacientės komfortą. Tyrimas neskausmingas. Tikslesni tyrimai gali išgelbėti moters gyvybę.

Pagal atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio finansavimo programą moterims tirti atliekama mamografija – rentgeninis krūties tyrimo būdas, leidžiantis aptikti net labai mažų matmenų navikinį darinį krūtyje. Tai neskausmingas, saugus ir efektyvus tyrimas. Vadovaudamasis programa šeimos gydytojas 1 kartą kas 2 metus kviečia 50–69 (imtinai) metų moteris atlikti šį tyrimą. Siuntimą tyrimui išduoda ir apie tyrimo rezultatus praneš šeimos gydytojas. Programa finansuojama PSDF lėšomis, todėl šios programos paslaugos teikiamos NEMOKAMAI.

Krūties vėžys gali užklupti bet kurią moterį, todėl kiekvienai būtina reguliariai profilaktiškai pasitikrinti. Krūties vėžio rizika siejama su daug veiksnių – nuo genetinių iki gyvenimo būdo, kuris priklauso nuo mūsų sąmoningumo. 5–10 proc. krūties vėžio atvejų kyla dėl genų mutacijų, kurios yra paveldimos. Rizika susirgti krūties vėžiu didesnė negimdžiusioms ar vėlai gimdžiusioms moterims, taip pat ilgiau nei 5 metus naudojančioms pakaitinę hormonų terapiją, ilgiau nei 10 metų vartojančioms kontraceptikus. Didesnė rizika siejama ir su ankstyva menstruacijų ciklo pradžia bei vėlyva menopauze.

Svarbu žinoti, kad aptikus krūties vėžį ankstyvos stadijos, jį galima visiškai išgydyti. Mamografijos tyrimai padeda diagnozuoti krūtų audinio piktybinius ir gerybinius pakitimus.

Kviečiame pasitikrinti ir jaustis ramiai visus metus. Šiam tyrimui atlikti būtinas šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimas.

Jaunesnės ar vyresnės nei programos nustatyto amžiaus moterys VšĮ Kretingos ligoninėje  mamografijos tyrimą gali atlikti mokamai. Ypatingą dėmesį turi atkreipti tos moterys, kurių giminėje buvo krūties vėžio atvejų (sirgo mama, močiutė, sesuo). Joms mamografinį tyrimą galima atlikti net ir 5-eriais metais anksčiau, nei jos giminaitei buvo nustatyta ši diagnozė. Be to, šį tyrimą BŪTINA ATLIKTI IR PRIEŠ PRADEDANT PAKAITINĘ HORMONŲ TERAPIJĄ.

Kaip pasiruošti mamografijos tyrimui?

Specialiai pasirengti mamografijos tyrimui nereikia, tik vertėtų žinoti, kad mamogramos informatyviausios, kai daromos praėjus apie 10 dienų nuo menstruacijų, mamografijos nuotraukas visuomet vertina 2 gydytojai specialistai. Taip pat, rekomenduojama tyrimo dieną nenaudoti deozodorantų ar antipersperantų.

 

Kada mamografijos tyrimas neatliekamas?

Mamografija yra rentgenologinis tyrimas, todėl neatliekamas nėštumo laikotarpiu. Taip pat šis  tyrimas netinka labai jaunoms moterims, kurių krūtų liaukinis audinys tankus, blogai praleidžia rentgeno spindulius. Dėl tos pačios priežasties mamografiją geriausia atlikti pirmą savaitę po menstruacijų.

Paslauga teikiama VšĮ Kretingos ligoninėje, Žemaitės al. 1, Kretinga.

Registracija telefonu +370 445 79046