KRETINGOS LIGONINĖS PACIENTŲ IR LANKYTOJŲ DĖMESIUI!

Didėjant COVID-19 atvejų skaičiui, prašome pacientų, juos lydinčių asmenų ir lankytojų atvykstant į Kretingos ligoninės stacionaro padalinius ir Ambulatorinį konsultacinį skyrių dėvėti medicinines kaukes.

NUO 2022-08-01 LIGONINĖJE IR VISUOSE JOS PADALINIUOSE MEDICININIŲ VEIDO APSAUGOS PRIEMONIŲ DĖVĖJIMAS PRIVALOMAS

Daug žmonių nemoka tinkamai užsidėti ir nusiimti kaukes. Medicininės kaukė susideda iš trijų sluoksnių: vidurinis filtro sluoksnis įklijuotas (įlietas) tarp dviejų audinio sluoksnių. Išorinė kaukės pusė dažniausiai būna spalvota, kuri visada turi būti išorėje, o šviesioji pusė liečiasi su veidu. Medicininių kaukių filtravimo efektyvumas siekia 95 procentus, o respiratorių iki 99 procentų. Medicininė veido kaukė yra profilaktikos priemonė, apsauganti žmogaus kvėpavimo takus nuo oro lašeliniu būdu plintančių užkrečiamas ligas sukeliančių virusų, bakterijų. Medikai atkreipia dėmesį, kad medicininės kaukės turėtų būti dėvimos teisingai: kaukė turi būti patogiai ir tvirtai užfiksuojama, kad nenusmuktų, kraštus ties nosimi ir skruostais būtina prispausti prie veido, kad tvirtai priglustų ir neliktų plyšių. Medicininė kaukė turi būti uždėta ant veido taip, kad pilnai apimtų nosies, burnos ir smakro sritis. Įkvepiant ir iškvepiant būtina įsitikinti, kad oras nepraeina per kaukės plyšius. Dėvint kaukę, būtina neliesti jos rankomis, o sudrėkusią kaukę rekomenduojama nedelsiant pakeisti nauja.