Kretingos ligoninės Ambulatoriniame konsultaciniame skyriuje gydytojas chirurgas, endoskopuotojas Oleg Aliošin atlieka kolonoskopijas. Esant indikacijoms – bus atliekamos biopsijos ir polipektomijos.

Kretingos ligoninės Ambulatoriniame konsultaciniame skyriuje gydytojas chirurgas, endoskopuotojas Oleg Aliošin atlieka kolonoskopijas. Esant indikacijoms – bus atliekamos biopsijos ir polipektomijos.

Darbo laikas antradieniais 8-12 val. Kretingos ligoninės pagrindiniame pastate 204 (endoskopijų) kab.
Būtinas šeimos gydytojo ar kito specialisto siuntimas.
Registracija telefonais:
8 445 79046
8 606 97708
8 606 97709
arba Ambulatorinio konsultacinio skyriaus registratūroje.

PACIENTO PASIRUOŠIMAS KOLONOSKOPIJAI
Tam, kad gerai ir kokybiškai galėtume įvertinti žarnos gleivinę, būtina tinkamai paruošti žarnyną. Apie 5-7 dienas iki tyrimo reikėtų vengti termiškai neapdorotų
daržovių ir vaisių, sėklų, riešutų. Taip pat būtina susilaikyti nuo geležies preparatų vartojimo. Vartojant kraujo krešėjimą mažinančius vaistus, būtina pasikonsultuoti su savo gydytoju, nutraukti negalima, tenka juos pakeisti kitais. Dauguma kitų, kasdien
vartojamų vaistų geriami kaip įprastai. Galima vartoti pieno ir miltinius produktus, ryžius, kiaušinius, baltą žuvį ir vištieną be odos, bulves be lupenų, baltą šokoladą, ledus be priedų.

Tyrimo išvakarės
Negalima vartoti alkoholio, vaisių kotelių, pieno ir jo gaminių, nepermatomų, su tirščiais sulčių, sriubų, raudonos, violetinės spalvos gėrimų.
Pusryčiams rekomenduojamas lengvai virškinamas maistas (pvz. virtas kiaušinis, baltos duonos riekė, jogurtas be priedų). Vėliau rekomenduojamas tik skaidrių, permatomų skysčių vartojimas: vanduo, skaidrūs gaivieji gėrimai, sultinys be priedų, ledinukai. Skysčių gerkite pagal poreikį, kad nejaustumėte troškulio, paprastai
iki 2 litrų per parą. Po pietų išvakarėse prieš tyrimą pradedami gerti ir vaistai, skirti
žarnyno paruošimui. Tuos preparatus Jūs galite įsigyti vaistinėje: Fortrans, Picoprep, Moviprep, Eziclen ar kt.
Bendras žarnyno paruošimui skirto skysčio kiekis apskaičiuojamas pagal Jūsų svorį: 20 kilogramų svorio reikia išgerti 1 litrą, bet ne mažiau kaip 3 litrus. Laikykitės konkretaus preparato vartojimo instrukcijos, nes vaistai skiedžiami skirtingai.
Pradėkite žarnynui išvalyti skirtą vaistą gerti 16–17 valandą. Jeigu kolonoskopijos procedūra numatyta vėliau nei kitos dienos 12 val., rekomenduojama dozę dalyti į dvi dalis: viena dalis (du ar trys litrai) iš vakaro, antra dalis ryte (du arba vienas litras) – priklausomai nuo paskirto kolonoskopijos laiko. Geriausiai žarnynas paruošiamas, kai vaistai baigiami gerti 4–6 valandos iki tyrimo.
Kadangi tyrimas atliekamas intraveninėje nejautroje, todėl 6 valandos iki tyrimo būtina NIEKO NEGERTI. Dauguma kasdien vartojamų vaistų tyrimo dieną išgeriami kaip įprasta, užgeriant minimaliu kiekiu (gurkšniu) vandens.
Esant klausimų skambinkite +37067920529