Diabetinės pėdos kabineto durys atviros pacientams

Diabetinės pėdos kabineto durys atviros pacientams

Kretingos ligoninės vyriausioji slaugos administratorė Janina Luotienė (dešinėje) ir slaugytoja Lijana Sendriūtė teigė, kad gydomojo pedikiūro paslauga Diabetinės pėdos kabinete galės pasinaudoti ne tik sergantieji cukralige, bet ir žmonės, kuriems sunkiau patiems susitvarkyti kojų nagus.

hKretingos ligoninė praplėtė įstaigoje teikiamų paslaugų spektrą ir cukriniu diabetu sergantiems gyventojams Kretingos PSPC patalpose, antrame aukšte, atidarė šiuolaikišką Diabetinės pėdos kabinetą.

Įrangai įsigyti 2020 m. Kretingos rajono savivaldybė ligoninei skyrė 10 tūkst. Eur. Iš šių pinigų nupirkta podiatrinė daugiafunkcė kėdė pacientui, mobilioji kėdė slaugytojui diabetologui, didinamasis stiklas su cirkuliarine apšvietimo lempa, mobilusis instrumentų staliukas su UV stalčiumi, podiatrinė šlifavimo įranga (pėdų priežiūros prietaisas), įvairūs šlifavimo galvučių, frezų rinkiniai, skalpeliai ir kitos priemonės nagams tvarkyti.

„Diabetinės pėdos kabinetas įkurtas daugiau kaip metai, tačiau veikti pradėjo nuo šio kovo, kai išsiugdėme licencijuotą specialistę Lijaną Sendriūtę“, – „Pajūrio naujienoms“ paaiškino ligoninės vyriausioji slaugos administratorė Janina Luotienė. Jos žodžiais, tokiame kabinete dirbti gali ne bet kuri slaugytoja – čia ypatingi reikalavimai išmanyti žmogaus pėdos problemas, gebėti paaiškinti atsiradusias problemas, bendrauti su pacientu.

„Malonu girdėti, kai po dvi ar pusantros valandos trukusios procedūros, kurios metu atliekamas gydomasis pedikiūras – nukarpomi, specialia įranga nudildomi įaugę, deformuoti kojų nagai, pašalinamos nuospaudos ir suragėjusi oda,– pacientas džiaugiasi, prisipažįsta pasijutęs daug geriau, lengviau“, –sakė J. Luotienė.

Išmokti ir dirbti Diabetinės pėdos kabinete L. Sendriūtė ligoninės administracijai pasisiūlė pati. „Stacionare aš nuolat būdavau šalia slaugomų ligonių, mačiau, kaip jie neįstengia patys susilenkti, nusikirpti kojų nagus, – visada norėdavosi prieiti, padėti. O dabar padėsiu ir tiems, kurie į šį kabinetą užsuks galbūt patys, galbūt lydimi artimųjų, šeimos narių“, – atviravo medikė. Be to, ligoninė ją yra aprūpinusi ir atskiru mobiliuoju telefonu, tad, prieš atvykstant, numeriu 8 605 49366 pacientai gali pasiskambinti, susitarti dėl konkretaus laiko.

Cukrinis diabetas – lėtinė, progresuojanti, visą žmogaus gyvenimą besitęsianti liga, ypač pavojinga dėl sukeliamų makrovaskulinių ir mikrovaskulinių komplikacijų. Pagrindinė sergančiųjų diabetu hospitalizavimo priežastis, dažnai sukelianti nedarbingumą ar negalią, yra būtent diabetinė pėda. Pasak J. Luotienės, tai – sindromas, kuriam būdinga pėdos infekcija, išopėjimas, giliųjų audinių destrukcija. Kretingos rajone sergančiųjų įvairaus tipo cukriniu diabetu yra per 1 tūkst. 100.

Į Diabetinės pėdos kabinetą sergantieji cukralige patenka su metus galiojančiais šeimos gydytojo ar gydytojo endokrinologo siuntimais keturioms procedūroms. Jos atliekamoms nemokamai. Tačiau ateityje planuojama mokamas gydomojo pedikiūro paslaugas teikti ir kitiems pacientams. „Šios paslaugos bus paprastesnės, bet ne prastesnės, o ir pigesnės negu grožio salonuose“, – sakė J. Luotienė.

Paruošė www.pajurionaujienos.lt, 2022 m. birželio 6d .

Mieli pacientai,

jeigu sergate cukriniu diabetu ir jums neramu dėl sveikatos būklės, norite išvengti ligos komplikacijų, maloniai kviečiame į Diabetinės pėdos kabinetą Kretingos PSPC antrame aukšte, 204 kab.

Diabetinės pėdos sindromui būdinga pėdos infekcija, išopėjimai bei giliųjų audinių destrukcija.
Diabetinės pėdos kabinete NEMOKAMAI su šeimos gydytojo ar gydytojo endokrinologo (esant pirminiam cukriniam diabetui) siuntimu teikiamos gydomojo pedikiūro ir diabetinės pėdos priežiūros paslaugos.

Pirmadieniais 14.00–18.00 val.
Trečiadieniais 8.00–15.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.00 val.
Reikalinga išankstinė registracija telefonais:
(8 445) 79046, 8 606 97708, 8 606 97709
Kretingos ligoninės administracija