Veiklos sritys

Veiklos sritys

BENDRA INFORMACIJA

Viešoji įstaiga Kretingos ligoninė yra Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos viešoji asmens sveikatos priežiūros ne pelno įstaiga, teikianti pirminę ir antrinę asmens sveikatos priežiūrą pagal sutartis su užsakovais.

Kretingos ligoninės steigėjas yra Kretingos rajono savivaldybės taryba.

Pagrindinis Kretingos ligoninės veiklos tikslas – gerinti Kretingos rajono gyventojų sveikatą, siekiant sumažinti jų sergamumą ligotumą, invalidumą bei mirtingumą taikant mokslu pagrįstas, saugias ir kokybiškas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, naudojant pažangias technologijas, atitinkančias pacientų interesus ir lūkesčius, racionaliai naudojant turimus resursus.

Pagrindiniai įstaigos veiklos uždaviniai: organizuoti ir teikti nespecializuotas ir specializuotas kvalifikuotas antrines ambulatorines vidaus ligų, vaikų ligų, akušerijos ir ginekologijos, chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos, dermatovenerologijos, neurologijos, otorinolaringologijos, kardiologijos, urologijos, oflatmologijos, fizinės medicinos ir reabilitacijos, echoskopijos, endoskopijos, darbo medicinos ir kt., antrines stacionarias sveikatos priežiūros paslaugas Kretingos rajono gyventojams, bei iš kitur atvykstantiems pacientams, taip pat teikti pirminės sveikatos priežiūros palaikomojo gydymo ir slaugos, bei paliatyviosios pagalbos paslaugas Kretingos rajono gyventojams.

SKYRIŲ INFORMACIJA

Bendrasis skyrius

Ligoninės bendrasis skyrius – tai administracija, sveikatos statistika, buhalterija, archyvas, raštinė. Skyrius rūpinasi sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumu, teikimo operatyvumu, paslaugų kokybe, plėtra, investicijų galimybėmis, profesine personalo kvalifikacija, pacientų lūkesčiais. Taip pat šis skyrius formuoja įstaigos strategiją, kuria ligoninės įvaizdį, vykdo valdymo procesą.

Priėmimo skubios pagalbos skyrius

Kretingos ligoninė teikia pirminio ir antrinio lygio būtinąją pagalbą visą parą, savaitgaliais ir švenčių dienomis. Todėl šiam skyriui tenka didžiulis krūvis. Nuo 2007 m. pasikeitė skyriaus funkcijos. Jis tapo priėmimo skubios pagalbos skyriumi. Priėmimo –  skubios pagalbos skyrius – tai vieta, kur pirmiausiai patenka pacientai, atvykę gydytis stacionare, atvežti greitosios medicinos pagalbos ar pačių namiškių. Pacientus apžiūri gydytojai specialistai, kurie yra kviečiami iš stacionaro, atliekami visi reikalingi tyrimai. Nuo 2007 m. pradėta teikti stebėjimo paslauga (3 lovos). Ši paslauga labai svarbi, kai suteikus būtinąją pagalbą pacientą išleisti nesaugu, ir jį galima stebėti 8–24 val. Šio skyriaus svarba rajono žmonėms neabejotina. Jo paslaugomis kasmet pasinaudoja kas trečias rajono gyventojas.

Vidaus ligų skyrius

Skyriuje yra 85 lovos, veikia vidaus ligų, nervų ligų, geriatrijos, slaugos ir palaikomojo gydymo, paliatyviosios pagalbos poskyriai. Kasmet gydosi apie 1700 pacienų. Skyriuje gydomi ligoniai sergantys nervų, kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, jungiamojo audinio, inkstų, endokrininės, mitybos ir medžiagų apykaitos sistemų bei onkologinėmis ligomis (simptominis gydymas).

Anesteziologijos reanimacijos skyrius

Reanimacijos skyriuje yra 4 lovos. Į šį skyrių guldomi ir pooperaciniai pacientai. Čia teikiama antrinio lygio reanimacinė pagalba pacientams, patyrusiems įvairių priežasčių sukeltą šoką, širdies ritmo sutrikimų, hipertenzinę krizę, inkstų, kepenų veiklos nepakankamumą, sunkias galvos smegenų traumas, nudegimus ir kt. Per metus vidutiniškai gydoma apie 1 300 ligonių. Atliekama apie 1 400 operacijų. Skyrius aprūpintas visa būtiniausia šiuolaikiška diagnostikos, stebėjimo ir gydymo medicinine įranga.

Bendrosios chirurgijos skyrius

Šiuo metu skyriuje yra 22 lovos. Kasmet gydosi apie 1 600 pacientų, atliekama apie 1 500 operacijų. Skyriuje atliekamos visos antrinio lygio skubios ir planinės chirurginės operacijos, laparoskopinės operacijos. Šiuolaikiškai gydomos ir operuojamos visos traumos: siuvamos žaizdos, sausgyslės, plyšę raumenys, trūkę raiščiai, gydomos stuburo, galvos ir dubens traumos, atliekamos kaulų lūžių sintezės.

Ginekologiniame padalinyje pacientės gydomos dėl lyties organų uždegimų, gimdos ir jos priedų gėrybinių auglių, mėnesinių ciklo sutrikimų, dėl ginekologinių priežasčių atsiradusio kraujavimo, gresiančių persileidimų. Atliekamos gimdos ir jos priedų pašalinimo operacijos, gimdos kaklelio ir makšties plastinės operacijos, išorinių lyties organų pūlinių atvėrimai, gimdos išgrandymo procedūros, nėštumo nutraukimai.

Vaikų ligų skyrius

Skyriuje, kuriame yra 10 lovų, gydomi vaikai nuo l mėnesio iki 18 metų amžiaus. Dauguma mažųjų pacientų gydosi dėl kvėpavimo takų susirgimų. Pastaraisiais metais pagausėjo sergančiųjų virškinamojo trakto ligomis. Nemažai patenka vaikų, apsinuodijusių vaistais, chemikalais. Dalis apsinuodijimų, dažniausiai paauglių, būna tyčiniai. Kasmet skyriuje gydosi apie 900 pacientų. Skyriuje yra puikios pacientų ištyrimo galimybės: vaikams atliekami visi reikalingi kraujo tyrimai, elektrokardiogramos, pilvo organų bei širdies echoskopijos, fibrogastroduodenoskopija, pacientus konsultuoja gydytojai specialistai.

Ambulatorinis konsultacinis skyrius


Pagrindinis skyriaus veiklos uždavinys – organizuoti ir teikti specializuotas, kvalifikuotas antrines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas Kretingos ir kitų rajonų gyventojams. Kasmet suteikiama apie 67 000 konsultacijų.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos tarnyba

Tarnyboje veikia kineziterapijos, masažo, ergoterapijos,  fizioterapijos kabinetai. Fizioterapijos kabinete teikiamos įvairios  elektroterapijos, magneto terapijos, lazerio terapijos, mikrobangų terapijos paslaugos. Tarnyba teikia antrinio lygio medicininės reabilitacijos paslaugas ambulatoriškai ir stacionaro skyriuose besigydantiems pacientams. Reabilituojami pacientai po sunkių traumų ir ligų, siekiant kuo greičiau ir efektyviau atstatyti sutrikusias funkcijas, pritaikyti kompensacines priemones. Reabilitacija individualizuojama, nuolat vertinamas reabilitacijos efektyvumas.

Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos tarnyba

Tarnyboje kasmet teikiama pagalba apie 160 vaikų su įvairiais raidos sutrikimais, judėjimo problemomis, kalbos išraiškos sutrikimais, esant vaikų ir tėvų tarpusavio santykių problemoms, taip pat sergantiems įgimtomis ligomis ir sindromais: vaikų cerebriniu paralyžiumi, Dauno sindromu.

Rentgenologijos skyrius

2005 m. visus šiuolaikinius reikalavimus atitinkančiame rentgeno kabinete pastatytas vienas iš šiuolaikiškiausių rentgeno aparatų AXIOM Multix – kompiuterizuotas, su skaitmeniniu valdymu, skaitmeninio vaizdo gavimu, archyvavimo sistema bei telerentgenologijos galimybe. Visi tyrimai atliekami nuotraukų pagalba, atsisakant peršvietimų, kurie duoda didelę apšvitą.

Klinikinės diagnostikos laboratorija

VšĮ Kretingos ligoninės klinikinės diagnostikos laboratorijoje atliekami visi antrinio lygio gydymo įstaigai privalomi laboratoriniai tyrimai. Nuo 2000 m. kas trys metai laboratorija atestuojama. Ji atitinka visus Sveikatos apsaugos ministerijos keliamus reikalavimus. Naujais šiuolaikiškais aparatais atliekami biocheminiai, hematologiniai, imunohematologiniai, hormonų, bendri klinikiniai tyrimai. Jau penki metai dalyvauja „Labquality“ (Suomija) ir „Procecal“ (Ispanija) išorinio kokybės vertinimo programose.

Vaistinė

Vaistinė savo veikloje vadovaujasi vaistinių veiklos geros praktikos nuostatais. Geros vaistinių praktikos tikslas – užtikrinti gyventojų ir visos visuomenės sveikatą. Vaistinėms keliami reikalavimai – tai nuolatinis vaistinių preparatų vartojimo kokybės gerinimo procesas, gerinant gyventojų gyvenimo kokybę.

Ūkio padalinys

Ūkio padalinio darbuotojų veikla ir pagrindinės darbo kryptys: vandens tiekimo bei kanalizacijos tinklų ir įrenginių priežiūra ir remontas; ventiliacijos-kondicionavimo ir šildymo tinklų bei įrenginių priežiūra ir remontas; elektros tiekimo tinklų priežiūra ir remontas; ryšių tinklų bei įrenginių ir signalizacijos priežiūra bei remontas; liftų priežiūra; pastatų bei patalpų būklės priežiūra ir remontas; transporto priemonių priežiūra ir remontas, ligonių pervežimai; prekių, medžiagų ir paslaugų, reikalingų stabiliam ligoninės darbui užtikrinti, įsigijimas bei pristatymas.