Sveikatos apsaugos komitetas posėdžiavo ligoninėje

Sveikatos apsaugos komitetas posėdžiavo ligoninėje

Per 4 šių metų mėnesius ligoninė suteikė paslaugų už 350 tūkst. eurų, kurių ligonių kasa dar nėra apmokėjusi.


Antradienį savivaldybės tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitetas posėdžiavo ligoninėje. Jos vadovas Romaldas Sakalauskas papasakojo apie per savo penkmečio kadenciją nuveiktus darbus, išryškėjusias problemas, kalbėjo apie pagrindinės rajono ligoninės ateities perspektyvas.


Pasak R. Sakalausko, pacientui, kurį kamuoja liga, dažnai lydima ir slogios nuotaikos, nuotaikinga, šviesi ir estetiška aplinka bent iš dalies padeda užmiršti užgriuvusią negandą, formuoja pakilesnę nuotaiką.

R. Sakalauskas pasakojo, kad pradėjus vadovauti ligoninei visam personalui teko neeilinis išbandymas – užgriuvusi kovido pandemija. Šį etapą visas personalas garbingai įveikė, tačiau dėl pandemijos galioję įvairūs suvaržymai sulėtino planuotus darbus ir nubrėžtus planus.
Vyriausias gydytojas tarybos nariams pasakojo, kaip nuolat vyksta darbuotojų paieška, kaip dėl iškreiptos konkurencijos tarp valstybinių ir privačių sveikatos apsaugos įstaigų sunku rasti įvairių profilių gydytojų, norinčių dirbti Kretingoje.

Pasak R. Sakalausko, sunku buvo atsispirti dabartinės vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos sumanytai sveikatos įstaigų reformai.
Pagal ministerijos sumanymą Kretingos ligoninės apskritai turėjo nelikti, nes rajono pacientus turėjo perimti Klaipėdos gydymo įstaigos.

Pastarąjį penkmetį didelis dėmesys buvo skirtas ligoninės fizinei aplinkai gerinti. Gan pastebimai pasikeitė ne tik palatos, gydytojų kabinetai, bet ir ligoninės koridoriai, ligoninę supanti aplinka. Pasak R. Sakalausko, pacientui, kurį kamuoja liga, dažnai lydima ir slogios nuotaikos, nuotaikinga, šviesi ir estetiška aplinka bent iš dalies padeda užmiršti užgriuvusią negandą, formuoja pakilesnę nuotaiką.
Pokalbyje su Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto nariais buvo liečiami gydytojų profesionalumo, jų mokymo, profesinės etikos klausimai, informacinių technologijų įsigijimo ir vystymo būtinybė, darbuotojų skatinimo bei atlyginimo didinimo reikalai, naujų tradicijų formavimo klausimai.

R. Sakalauskas atkreipė dėmesį į ligoninę nuolat lydinčią problemą, kurios šaknys – ministerijoje. Per 4 šių metų mėnesius ligoninė suteikė paslaugų už 350 tūkst. eurų, kurių ligonių kasa dar nėra apmokėjusi. Kaip elgsis ministerija? Ar kol kas įšaldyti pinigai bus grąžinti, ar bus pasielgta taip, kad ligoninę pasieks tik dalis lėšų. Sveikatos apsaugos ministerija kalendorinių metų eigoje keičia gydymo paslaugų įkainius, o tokia praktika visiškai sujaukia planus, finansinius srautus, stabdo vystymą, ligoninės personalo darbo apmokėjimo reikalus. Vyr. gydytojas tik retoriškai klausė, kaip ir ką galima atsakingai planuoti, kaip plėsti ar sukurti naujas paslaugas.

Po pasitarimo salėje Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto nariai apžiūrėjo kai kuriuos ligoninės padalinius.