Slaugos ir palaikomojo gydymo poskyris

Teikiamos paliatyviosios pagalbos bei slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos.

Apie slaugos ir palaikomojo gydymo poskyrį

Palaikomojo gydymo ir slaugos poskyris įsikūręs VšĮ Kretingos ligoninės II aukšte. Čia teikiamos paliatyviosios pagalbos bei slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos.

Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientams sudaroma galimybė palengvinti simptomus, kurie neišvengiamai progresuoja sergant nepagydomomis lėtinėmis ligomis. Skyriuje slaugomi onkologiniai ligoniai, taip pat kenčiantys nuo lėtinio kvėpavimo funkcijos nepakankamumo, esant lėtiniam inkstų nepakankamumui. Taip pat čia slaugomi ilgą laiką ištikti komos pacientai.

Medicinos personalo tikslas – padėti pacientui numalšinti skausmą, maksimaliai pagerinti jo savijautą, nepagreitinant ir nenutolinant mirties. Stengiamasi užtikrinti visokeriopą psichologinę, socialinę ir dvasinę pagalbą. Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus darbuotojai mokomi suteikti paramą ne tik ligoniui, bet ir jo šeimai – ligos paūmėjimo ar gedėjimo metu.

Visiems pacientams, kuriems Ligoninėje teikiama paliatyviosios slaugos paslauga, taikomas gydymas medikamentais, individualiai nustatomi slaugos poreikiai. Padedama tinkamai laikytis asmens higienos, nuosekliai vykdoma pragulų profilaktika.

Paliatyviąja pagalba gerinama pacientų ir jų šeimos narių, susiduriančių su problemomis, susijusiomis su gyvybei pavojų keliančiomis ligomis, gyvenimo kokybė. Pagal poreikį skyriuje pacientams atliekama dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonies terapija, skausmo malšinimo paslaugos, dirbtinių angų priežiūra, skysčių išsiurbimas iš kvėpavimo takų ir kt.

Vaidas Černiauskas

Skyriaus vedėjas, gydytojas geriatras