Priėmimo skubios pagalbos skyrius

Apie priėmimo skubios pagalbos skyrių

Skubios pagalbos skyrius dirba ištisą parą kasdien, įskaitant savaitgalius ir švenčių dienas. Čia atvykusiems ar greitosios pagalbos automobiliu atgabentiems pacientams teikiama būtinoji pagalba, atliekami laboratoriniai, diagnostiniai tyrimai.

Pacientams kreipiantis į Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių dėl skubios būtinosios medicinos pagalbos, gydytojo siuntimo nereikia.

Neturint sveikatos draustumą įrodančio dokumento (kai pacientas nėra apsidraudęs privalomuoju ar kitu sveikatos draudimu), gydytojo siuntimo ir jei nėra būtinosios medicinos teikimo indikacijų, gydytojo konsultacija bei atlikti tyrimai pacientams yra mokami pagal gydymo įstaigoje patvirtintas mokamų paslaugų kainas.

Skyriuje teikiamos ir pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugos, t.y. šeimos gydytojų ne darbo metu, pagal sudarytas sutartis su pirminėmis asmens sveikatos priežiūros įstaigomis. Šios paslaugos gali būti mokamos, jei jos neatitinka sutarčių, sudarytų su pirminės sveikatos priežiūros įstaigomis, sąlygų.

• Pacientai, atvykstantys hospitalizacijai planine tvarka, privalo turėti:
    gydytojo siuntimą (forma 027/a);
  • asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei dokumentą, patvirtinantį sveikatos draustumą
    (socialinio draudimo pažymėjimas, pensininko, neįgalumo, darbo biržos pažymėjimą arba kt.).

Užsienio šalių piliečiams, asmenims be pilietybės, nepriskiriamiems nuolatiniams Lietuvos Respublikos gyventojams, ligoninė teikia tik mokamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, įskaitant ir būtinąją medicinos pagalbą, išskyrus būtinąją pagalbą, teikiamą užsieniečiams – Europos Sąjungos šalių narių piliečiams, pateikusiems jų draustumą patvirtinantį dokumentą – Europos sveikatos draudimo kortelę, E112 formos pažymėjimą, E 123 formos pažymėjimą, S2 formos dokumentą, DA1 formos dokumentą.

Gintaras Jankauskas

L.e.p. Vedėjas