Skyriai ir padaliniai

Table of Contents

SKYRIŲ INFORMACIJA

Priėmimo skubios pagalbos skyrius

Tel. 8 (445) 79040, Mob. tel. 8 (618) 71936

Vyresnioji bendrosios praktikos slaugytoja

Vilija Liaučienė
Tel. 8 (445) 79040
El. paštas priemimas@kretingosligonine.lt

Šis skyrius dirba nuo ligoninės įkūrimo, nuolat keitėsi. Anksčiau Priėmimo kambarys teikė tik guldymo į ligoninę paslaugas. Šiandien tai Priėmimo skubios pagalbos skyrius, teikiantis gydytojų konsultacines, skubios pagalbos, intensyvios terapijos (esant indikacijoms), stebėjimo paslaugas. Skyriaus vyresnioji bendrosios praktikos slaugytoja Vilija Liaučienė. Į Priėmimo skubios pagalbos skyrių pirmiausia patenka pacientai, atvykę gydytis stacionare, atvežti greitosios medicinos pagalbos automobiliu ar atvykę patys. Čia pagalbą teikia visų specialybių gydytojai. Šiandien skyrius atitinka visus reikalavimus: dirba kvalifikuoti specialistai, jis pilnai aprūpintas reikiama šiuolaikiška medicinine įranga.

Pacientams kreipiantis į Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių dėl skubios būtinosios medicinos pagalbos, gydytojo siuntimo nereikia.

Neturint sveikatos draustumą įrodančio dokumento (kai pacientas nėra apsidraudęs privalomuoju ar kitu sveikatos draudimu), gydytojo siuntimo ir jei nėra būtinosios medicinos teikimo indikacijų, gydytojo konsultacija bei atlikti tyrimai pacientams yra mokami pagal gydymo įstaigoje patvirtintas mokamų paslaugų kainas.

Skyriuje teikiamos ir pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugos, t.y. šeimos gydytojų ne darbo metu, pagal sudarytas sutartis su pirminėmis asmens sveikatos  priežiūros įstaigomis. Šios paslaugos gali būti mokamos, jei jos neatitinka sutarčių, sudarytų su pirminės sveikatos priežiūros įstaigomis, sąlygų.

Pacientai, atvykstantys hospitalizacijai planine tvarka, privalo turėti:

 • gydytojo siuntimą (forma 027/a);
 • asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei dokumentą, patvirtinantį sveikatos draustumą (socialinio draudimo pažymėjimas, pensininko, neįgalumo, darbo biržos pažymėjimą arba kt.).

Užsienio šalių piliečiams, asmenims be pilietybės, nepriskiriamiems nuolatiniams Lietuvos Respublikos gyventojams, ligoninė teikia tik mokamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, įskaitant ir būtinąją medicinos pagalbą, išskyrus būtinąją pagalbą, teikiamą užsieniečiams – Europos Sąjungos šalių narių piliečiams, pateikusiems jų draustumą patvirtinantį dokumentą – Europos sveikatos draudimo kortelę, E112 formos pažymėjimą, E 123 formos pažymėjimą, S2 formos dokumentą, DA1 formos dokumentą.

Vidaus ligų skyrius

Tel. 8 (445) 79040, Mob. tel. 8 (606) 97707

Vedėja

Alma Jankauskienė
Tel. 8 (445) 79040
El. paštas terapija@kretingosligonine.lt

Vyresnioji bendrosios praktikos slaugytoja

Svietlana Latakienė
Tel. 8 (445) 79040
El. paštas vyr.terapija@kretingosligonine.lt

Vidaus ligų skyrius – didžiausias ligoninėje, įsikūręs ligoninės II aukšte. Čia pagalba teikiama visą parą. Prireikus pacientus konsultuoja kitų specialybių gydytojai. Skyrius turi poskyrius: aktyvaus gydymo vidaus ligų, geriatrijos bei paliatyvios pagalbos ir slaugos ir palaikomojo gydymo. Teikia kvalifikuotas antro lygio terapinio profilio sveikatos priežiūros paslaugas.

Skyriuje tiriami ir gydomi pacientai, sergantys virškinimo organų, kardiologinėmis, onkologinėmis, endokrininėmis, reumatinėmis, neaiškiomis ligomis, tokiomis kaip nenustatytos kilmės karščiavimas, mažakraujystės ir kt. ligomis, priskiriamomis vidaus ligų gydytojo kompetencijai.

Planinei hospitalizacijai pacientai privalo turėti šeimos gydytojo arba gydytojo specialisto siuntimą.

Skyriuje yra visa būtina aparatūra, atliekami laboratoriniai echoskopiniai, invaziniai ir rentgenologiniai tyrimai.

Skyriaus gydytojai:

 • Alma Jankauskienė, vidaus ligų gydytoja
 • Auksuolis Mickevičius, vidaus ligų gydytojas
 • Tadas Šopaga, vidaus ligų gydytojas
 • Vita Lučkauskienė, vidaus ligų gydytoja
 • Vaidas Černiauskas, gydytojas geriatras

Slaugos ir palaikomojo gydymo padalinys

Tel. 8 (445) 79040, Mob. tel. 8 (606) 97707

Vedėjas

Vaidas Černiauskas
Tel. 8 (445) 79040
El. paštas slauga@kretingosligonine.lt

Vyresnioji bendrosios praktikos slaugytoja

Jūratė Bružienė
Tel. 8 (445) 79040
El. paštas vyr.slauga@kretingosligonine.lt

Slaugos ir palaikomojo gydymo padaliniui vadovauja gydytojas geriatras Vaidas Černiauskas ir vyresnioji bendrosios praktikos slaugytoja Jūratė Bružienė. Jame teikiamos paliatyvios pagalbos bei slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos.

Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientams sudaroma galimybė palengvinti simptomus, kurie neišvengiamai progresuoja sergant nepagydomomis lėtinėmis ligomis. Skyriuje slaugomi onkologiniai ligoniai, taip pat kenčiantys nuo III laipsnio lėtinio kvėpavimo funkcijos nepakankamumo, esant lėtiniam inkstų nepakankamumui, kai nebetaikomos dializės procedūros, esant progresuojančiam kepenų funkcijos nepakankamumui. Taip pat čia slaugomi ilgą laiką ištikti komos pacientai.

Medicinos personalo tikslas – padėti pacientui numalšinti skausmą, maksimaliai pagerinti jo savijautą, nepagreitinant ir nenutolinant mirties. Stengiamasi užtikrinti visokeriopą psichologinę, socialinę ir dvasinę pagalbą. Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus darbuotojai mokomi suteikti paramą ne tik ligoniui, bet ir jo šeimai – ligos paūmėjimo ar gedėjimo metu.

Visiems pacientams, kuriems Ligoninėje teikiama paliatyviosios slaugos paslauga, taikomas gydymas medikamentais, individualiai nustatomi slaugos poreikiai. Padedama tinkamai laikytis asmens higienos, nuosekliai vykdoma pragulų profilaktika.

Paliatyviąja pagalba gerinama pacientų ir jų šeimos narių, susiduriančių su problemomis, susijusiomis su gyvybei pavojų keliančiomis ligomis, gyvenimo kokybė. Pagal poreikį skyriuje pacientams atliekama dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonies terapija, skausmo malšinimo paslaugos, dirbtinių angų priežiūra, skysčių išsiurbimas iš kvėpavimo takų ir kt.

Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius įsikūręs VšĮ Kretingos ligoninės II aukšte.

Bendrosios chirurgijos skyrius

Tel. 8 (445) 79040

l.e.p. Vedėjas

Juozas Bartusevičius
Tel. 8 (445) 79040
El. paštas chirurgija@kretingosligonine.lt

Vyresnioji bendrosios praktikos slaugytoja

Loreta Venckienė
Tel. 8 (445) 79040
El. paštas vyr.chirurgija@kretingosligonine.lt


Tai vienas iš seniausių skyrių ligoninėje. Šiuo metu skyriuje yra chirurgijos ir traumatologijos ortopedijos poskyriai.
Gydytojai chirurgai:

 • Anatolij Dementjev,
 • Vygintas Montrimas,
 • Pranas Šniuolis.

Gydytojai ortopedai traumatologai:

 • Juozas Bartusevičius,
 • Gediminas Morkus,
 • Nerijus Aukštikalnis,
 • Žydrūnas Dominas,
 • Arnoldas Pocius,
 • Radmilas Budrikis,
 • Tomas Liebus,
 • Aleksej Lebedev,
 • Ramūnas Šuipys.

Gydytojas otorinolaringologas:

 • Rimantas Mačiulaitis.

VšĮ Kretingos ligoninės Bendrosios chirurgijos skyriuje teikiamos skubios ir planinės chirurgijos paslaugos: bendrosios chirurgijos, abdominalinės chirurgijos, traumatologijos – ortopedijos bei dienos chirurgijos paslaugos. Operacijos atliekamos taikant šiuolaikinius jų atlikimo metodus ir būdus.
Suaugusiems pacientams bei vaikams nuo 3 metų amžiaus atliekamos otorinolaringologinės planinės operacijos bendrinėje nejautroje: tonzilių ir adenoidų šalinimas, knarkimo chirurgija (UPP ir UPPP), nosies pertvaros tiesinimas ir nosies kriauklių sumažinimas (septoplastika ir konchoplastika), biopsijos dėl įtariamų onkologinių ligų, gerybinių navikų šalinimas ir kt.

Bendrosios chirurgijos skyriuje atliekamos stambiųjų ir smulkiųjų kaulų osteosintezės operacijos, kelio, peties artroskopinės operacijos, pėdų deformacijų ortopedinės operacijos ir kt.

Bendosios chirurgijos skyriaus gydytojai pacientus konsultuoja VšĮ Kretingos ligoninės Ambulatoriniame konsultaciniame skyriuje. Išankstinė pacientų registracija vykdoma Ambulatorinio konsultacinio skyriaus registratūroje tel. 8 445 79046, 8 606 97708, 8 606 97709.
Pacientai priimami ir be gydytojo siuntimo, susimokant pagal gydymo įstaigoje patvirtintą mokamų paslaugų kainyną (peržiūrėti kainyną).

Akušerijos ginekologijos skyrius

Tel. 8 (445) 79040

l.e.p. Vedėja

Dalytė Opulskienė
Tel. 8 (445) 79040
El. paštas ginekologija@kretingosligonine.lt

Nuolatinis profesionalus rūpestis Moters sveikata
Akušerinė ginekologinė pagalba Kretingos ligoninėje teikiama nuo ligoninės sukūrimo. Nuo 2022 05 01 Akušerijos ginekologijos skyriaus veikla perorganizuota.
Skyriuje atliekamos echoskopijos ir histeroskopijos, teikiamos ginekologijos, nėštumo patologijos stacionarinės bei dienos chirurgijos, ginekologijos, nėščiųjų stebėjimo ambulatorinės paslaugos.
Skyriuje dirba kvalifikuota, nuolat besitobulinanti gydytojų akušerių – ginekologų ir akušerių komanda.

Skyriaus gydytojai:

 • Dalytė Opulskienė, gydytoja akušerė ginekologė
 • Aurelija Tamašauskienė, gydytoja akušerė ginekologė
 • Elena Oleshko, gydytoja akušerė ginekologė

Anesteziologijos reanimacijos skyrius

Tel. 8 (445) 79040, Mob. tel. 8 (687) 53865

Vedėja

Daina Drakšienė
Tel. 8 (445) 79040
El. paštas reanimacija@kretingosligonine.lt

Vyresnioji bendrosios praktikos slaugytoja

Vilma Želvienė
Tel. 8 (445) 79040
El. paštas vyr.reanimacija@kretingosligonine.lt


Operacinių blokas įkurtas kartu su Chirurgijos skyriumi, vėliau atidarytas ir sujungtas su operacinių bloku reanimacijos skyrius. Nuo tada jis vadinasi Anesteziologijos reanimacijos skyriumi. Čia dirba 8 gydytojai anesteziologai reanimatologai,11 anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojų, 6 operacinės slaugytojai, 7 slaugytojų padėjėjai.

Gydytojai anesteziologai reanimatologai:

 • Daina Drakšienė,
 • Irina Bėrontienė,
 • Vitas Švedkauskas,
 • Gintaras Mikalauskas,
 • Marijus Sodeika, Dovilė Karoblytė,
 • Renata Paškevičiūtė,
 • Vita Kvėkšaitė.

Pacientai į šį skyrių patenka dėl įvairių organų sistemų funkcijų sutrikimų, sunkių traumų, apsinuodijimų, kai yra būtinas pastovus paciento gyvybinių funkcijų sekimas ir jų palaikymas medicinos prietaisų pagalba, intensyvus medikamentinis gydymas.

Kitos darbo sritys – paciento paruošimas anestezijai, saugios anestezijos atlikimas,
paciento stebėjimas po operacijos iki normalių gyvybinių funkcijų atsistatymo, operacinės slaugytojos pagalba operuojantiems gydytojams.

Ligonių gyvybines funkcijas padeda stebėti ir užtikrinti moderni šiuolaikinė medicininė įranga: kardiomonitoriai, dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai, infuzinės švirkštinės pompos, defibriliatoriai, elektrokardiografai, elektrokardiostimuliatorius ir kt.

Naudojamas vienas naujausių gydymo metodų – krešulius tirpdantis medikamentas ūmaus miokardo infarkto, plaučių arterijos embolijos metu.

Anesteziologijos – reanimacijos skyrius turi galimybę visą parą naudotis Klinikinės
laboratorijos, Radiologijos skyriaus, endoskopinės pagalbos, operacinės paslaugomis. Visą parą atliekamos sudėtingos gydomosios ir diagnostinės procedūros bei intervencijos.

Operacinėse dirbama su moderniais narkozės aparatais, gyvybinių funkcijų monitoriais, naudojamos įvairios vienkartinės priemonės.

Operacijos metu taikoma bendrinė nejautra (endotrachėjinė, kaukinė, intraveninė),
regioninė nejautra (spinalinė, epidūrinė anestezija, periferinių nervų ir nervų rezginių blokados), kombinuotas nuskausminimas. Nejautros sukėlimui naudojamos labai kokybiškos anestetinės dujos, modernūs intraveniniai anestetikai.

Operacinių blokas pritaikytas tiek skubių, tiek planinių intervencijų atlikimui. Atliekamos bendrosios chirurgijos, traumatologinės – ortopedinės, LOR operacijos.

Vaikų ligų skyrius

Tel. 8 (445) 79040

Vedėja

Laima Valantiejienė
Tel. 8 (445) 79040
El. paštas pediatrija@kretingosligonine.lt

Vyresnioji bendrosios praktikos slaugytoja

Loreta Motužienė
Tel. 8 (445) 79040
El. paštas vyr.pediatrija@kretingosligonine.lt

Vaikų ligų skyriuje gydomi vaikai nuo 1 mėnesio iki 18 metų amžiaus. Čia dirba
kvalifikuotas, darnus medicinos personalas. Mažieji pacientai dažniausiai gydomi
dėl kvėpavimo takų susirgimų, virškinamojo trakto ligų. Skyriuje yra puikios pacientų ištyrimo galimybės: vaikams atliekami visi reikalingi tyrimai, konsultuoja gydytojai specialistai. Vaikų ligų gydytojai visą parą teikia skubią medicinos pagalbą, veikia dienos stacionaras, atliekami radiologiniai, kraujo klinikiniai ir biocheminiai tyrimai, konsultuoja ausų nosies gerklės ligų gydytojai, gydytojai traumatologai, chirurgai, echoskopuotojai, endoskopuotojai. Skyriuje taikomas medikamentinis gydymas, atliekamos inhaliacijos, kitos fizinės medicinos ir reabilitacijos procedūros. Su vaikais visą parą gali būti mamytė, tėvelis, senelis ar močiutė.

Skyriaus gydytojai:

 • Laima Valantiejienė, vaikų ligų gydytoja
 • Vida Jurgaitienė, vaikų ligų gydytoja
 • Birutė Indriulaitė, vaikų ligų gydytoja
 • Jolanta Jagt, vaikų ligų gydytoja
 • Daiva Gaivenienė, vaikų ligų gydytoja
 • Luknė Taurasevičė, vaikų ligų gydytoja
 • Jūratė Mikalauskienė, vaikų ligų gydytoja

Ambulatorinis konsultacinis skyrius

Tel. 8 (445) 79046, Mob. tel. 8 (606) 97708, 8 (606) 97709

Vedėja

Janina Kizielienė
Tel. 8 (445) 79040
El. paštas poliklinika@kretingosligonine.lt

Vyresnioji bendrosios praktikos slaugytoja

Audronė Vilimienė
Tel. 8 (445) 79040
El. paštas vyr.poliklinika@kretingosligonine.lt

VšĮ Kretingos ligoninės Ambulatorinio konsultacinio skyriaus pagrindinis veiklos uždavinys – teikti specializuotas, kvalifikuotas ir kokybiškas ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas: dermatologijos, vidaus ligų, nėštumo patologijos, vaikų ligų dienos stacionaro paslaugas. VšĮ Kretingos ligoninės Ambulatoriniame konsultaciniame skyriuje dirba vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos tarnyba.

Į Ambulatorinį konsultacinį skyrių Jūs galite kreiptis:

SU SIUNTIMU

 • gydytojo-specialisto konsultacijai;

BE SIUNTIMO

 • dėl būtinosios medicinos pagalbos (būklių, kada teikiama būtinoji medicinos pagalba, sąrašas, patvirtintas (2004 m. balandžio 8 d. įsakymu Nr.V-208)
 • pas dermatovenerologą.
 • sumokėję už konsultaciją pagal gydymo įstaigoje patvirtintą kainyną.

Teritorinė ligonių kasa apmoka už suteiktas asmens sveikatos priežiūros paslaugas tik apdraustiesiems. Būtinosios pagalbos paslaugos teikiamos ir apmokamos ligonių kasų visiems Lietuvos Respublikos, Europos sąjungos piliečiams arba asmenims, turintiems teisę nuolatinai gyventi Lietuvoje. Todėl, atvykstant į ligoninę konsultacijai ar stacionariniam gydymui, būtina pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

 1. Gimimo liudijimą, pasą arba asmens tapatybės kortelę.
 2. Galiojantį privalomojo sveikatos draudimo pažymėjimą (ES piliečiams).

Nedraustiems privalomuoju sveikatos draudimu už suteiktas medicinos paslaugas (išskyrus būtinąją pagalbą) reikės mokėti į ligoninės kasą pagal gydymo įstaigoje patvirtintą kainyną.

VšĮ Kretingos ligoninės Ambulatoriniame – konsultaciniame skyriuje konsultuoja gydytojai specialistai:

 • Akušerė – ginekologė – Aurelija Tamašauskienė;
 • Akušerė – ginekologė – Elena Oleshko;
 • Akušerė – ginekologė – Dalytė Opulskienė;
 • Chirurgas – Anatolij Dementjev;
 • Chirurgas – Vytenis Mikutaitis;
 • Darbo medicinos gydytoja – Janina Kizielienė;
 • Dermatovenerologė – Ieva Turskė;
 • Echoskopuotoja – Agnė Brazienė;
 • Echoskopuotoja – Birutė Skuodytė;
 • Echoskopuotojas – Vidmantas Jurgaitis;
 • Echoskopuotojas – Igor Vdovičenko;
 • Echoskopuotojas – Anatolij Dementjev;
 • Echoskopuotojas – Tadas Šopaga;
 • Echoskopuotoja – Janina Kizielienė;
 • Endokrinologė – Birutė Skuodytė;
 • Endoskopuotoja – Domantė Sadauskienė;
 • Endoskopuotojas – Aleksandras Šalavėjus;
 • Endoskopuotojas – Kazimieras Barkauskas;
 • Geriatras – Vaidas Černiauskas;
 • Kardiologė – Gintarė Martinkutė;
 • Neurologė – Agnė Sakalauskaitė;
 • Oftalmologas – Linas Rasiukevičius;
 • Ortopedas traumatologas – Aleksej Lebedev;
 • Ortopedas traumatologas – Arnoldas Pocius;
 • Ortopedas traumatologas – Tadas Abelkis;
 • Ortopedas traumatologas – Gediminas Morkus;
 • Ortopedas traumatologas – Nerijus Aukštikalnis;
 • Ortopedas traumatologas – Radmilas Budrikis;
 • Ortopedas traumatologas – Juozas Bartusevičius;
 • Ortopedas traumatologas – Tomas Liebus;
 • Ortopedas traumatologas – Žydrūnas Dominas;
 • Ortopedas traumatologas – Gediminas Paplauskas;
 • Otorinolaringologė – Ilona Volskienė;
 • Otorinolaringologas – Rimantas Mačiulaitis;
 • Reabilitologė – Laima Baltmiškienė;
 • Reabilitologas – Vytautas Norvilis;
 • Urologas – Ruslanas Baltrimavičius;
 • Urologas – Marius Markevičius.

VšĮ Kretingos ligoninės Ambulatorinio konsultacinio skyriaus REGISTRATŪRA:
tel.: 8 445 79046;
tel.: 8 606 97708;
tel.: 8 606 97709.
Išankstinė registracija internetu – ipr.kretingosligonine.lt
REGISTRATŪROS darbo laikas:
pirmadienis–penktadienis, 7.30–18.00 val.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos tarnyba

Tel. 8 (445) 79040

Vadovas

Vytautas Norvilis
Tel. 8 (445) 79040
El. paštas fmr@kretingosligonine.lt

Administratorė

Indrė Jurgutytė
Tel. 8 (445) 79040
El. paštas fmr@kretingosligonine.lt

Fizinės medicinos ir reabilitacijos tarnyba veikia Kretingos ligoninės Ambulatoriniame konsultaciniame skyriuje. Reabilitacijos specialistai dirba komandinio darbo principu, nuolat tobulėja ir diegia į praktiką naujoves.

Pacientus priima ir konsultuoja gydytojai reabilitologai:

 • gydytojas Vytautas Norvilis,
 • gydytoja Laima Baltmiškienė.

Kiti tarnybos specialistai: kineziterapeutai, fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugytojai, masažuotojai, ergoterapeutas.

Tarnyboje teikiamos paslaugos:

 • Kineziterapija – gydymas judesiu yra pagrindinė reabilitacijos grandis. Judesys yra natūralus veiksnys, gerinantis judamojo aparato, kraujotakos ir kvėpavimo sistemų būklę, atstatantis pažeistų organų funkcijas, koreguojantis ligos eigą.
 • Ergoterapija – tai paciento funkcinių galimybių atstatymas, palaikymas ar sutrikimų kompensavimas tikslinga veikla. Dažniausiai ergoterapija yra skiriama po galvos smegenų kraujotakos sutrikimų, nugaros smegenų pažeidimų, galvos smegenų ar galūnių traumų ir kitų ligų atvejais. Ambulatoriškai besilankantiems pacientams dažniausiai tenka atstatyti sutrikusią rankų funkciją po traumų, po operacijų.
 • Fizioterapija (gr. physis – gamta, therapeia – gydymas) – tai gydymas natūraliais bei dirbtiniais fiziniais veiksniais. Gydant fiziniais veiksniais, gerinama audinių mityba ir kraujotaka, slopinamas uždegimas, gerinamas raumenų tonusas, silpninami spazmai, o svarbiausia – malšinamas skausmas. Šis metodas – svarbi medicininės reabilitacijos sudėtinė dalis, kuri sustiprina gydymo efektą, padeda išvengti komplikacijų, greičiau atstato darbingumą, pagerina gyvenimo kokybę.
 • Masažas – gydomasis kūno dirginimas rankomis ar įrankiu, prietaisu. Masažas didina audinių paslankumą, koreguoja raumenų tonusą, gerina raumenų kraujo apytaką, didina sausgyslių elastingumą.
 • Raumenų elektrostimuliacija (ES) – tai elektros srovės naudojimas audinių ir organų funkcijai atstatyti bei aktyvinti. Taikant ES, stimuliuojamas raumuo ar jų grupės periodiškai susitraukia ir atsipalaiduoja, todėl gerėja raumens kraujotaka.
 • Darsonvalizacija – tai organizmo veikimas kintama sinusoidine aukšto dažnio, aukštos įtampos srove. Nuskausmina, mažina kraujagyslių tonusą, stimuliuoja opų gijimą.
 • Ultragarsas – tai gydymas aukšto dažnio mechaniniais virpesiais. Šis metodas naudojamas gydant uždegimines ir degeneracines sąnarių ligas, traumų bei judamojo aparato pažeidimo pasekmes, kvėpavimo organų, virškinamojo trakto susirgimus.
 • Mikrobangų terapija – tai gydymas superaukšto dažnio magnetiniu
  lauku. Skiriama esant judamojo-atramos aparato ligoms gydyti (kelių, klubų, čiurnų ir kt. sąnarių artrozei, kontraktūroms, reumatoidiniam artritui), ausų, nosies, gerklės ligoms (sinusitas, ausų uždegimas, lėtinė neinfekcinė sloga ir kt.), nervų sistemos ligoms (radikulopatija ir kt.). Gydymo poveikis: mažina uždegimą (gerėja mikrocirkuliacija, medžiagų apykaita), mažina alergiją (veikia limfinį audinį, slopina autoantikūnų sintezę, didina gliukokortikoidų aktyvumą), slopina kraujagyslių spazmus (gerėja kraujotaka), gerina audinių atsinaujinimą (stimuliuoja kolageno susidarymą, randėjimą), ramina, nuskausmina, skatina gijimą, mažina raumenų spazmus, lengvina judesius sąnariuose.
 • Magneto terapija – tai organizmo veikimas žemo dažnio kintamu arba nuolatiniu magnetiniu lauku. Ši procedūra ramina, nuskausmina, mažina edemą, arterinį kraujo spaudimą, slopina uždegimą. Po gydymo kurso efektas išlieka apie 1 mėnesį. Dažnai ši procedūra taikoma traumatologijoje – po kaulų lūžių, raiščių patempimo, sumušimo.
 • Magnetolazerio terapija – tai neinvazinė, be medikamentų atliekama skausmo gydymo procedūra, kurios metu naudojamas gydomasis lazeris. Lazerinis gydymo prietaisas vienu metu lokaliai veikia skausmo židinį infraraudonaisiais lazerio spinduliais ir stipriu pastoviu magnetiniu lauku, todėl juo atliekamos terapijos procedūros pasižymi ypatingu gydymo veiksmingumu.
 • Lazerio terapija sėkmingai taikoma skausmo, uždegimo, patinimo ir paviršinių pakitimų gydymui, gerina kraujotaką, limfotaką. Tai patikimas, saugus ir veiksminga būdas. Skirtingi bangų ilgiai ir jų dažniai, veikdami kartu, sukuria ypatingo efektyvumo poveikį, ne tik palengvindami simptomus, bet ir užtikrindami sėkmingą audinių gijimo procesą.
 • Elektroterapija – tai gydymas ir procedūros pastovia ar kintama įvairiai moduliuota elektros srove. Elektroterapija taikoma malšinant ūminį skausmą (TENS) ar atliekant funkcines nervų-raumenų stimuliacijos procedūras (FES).
 • TENS esmė – per odą specialių lipnių elektrodų pagalba švelniu elektriniu impulsu stimuliuojamos nervinės skaidulos, kurios greičiau pasiekusios nugaros smegenis užblokuoja skausmą pernešančias nervines skaidulas – šitaip malšinamas skausmas.
 • FES esmė – per odą impulsu stimuliuojant motorines nervines skaidulas,
  sukeliamas atitinkamo raumens susitraukimas. Stimuliuojant nervo-raumens jungtį, skatinamas paties pažeisto nervo gijimas, aktyvinami medžiagų apykaitos procesai raumenyse, suintensyvėja kraujotaka ir pagerėja audinių mityba.
 • Šviesos terapija – tai gydomoji procedūra, kurios metu stimuliuojamas kūno gijimas, audinių regeneracija, gerinama kraujo mikrocirkuliacija. Tai nemedikamentinis ir visiškai saugus gydymo būdas, leidžiantis visam laikui
  atsisveikinti su negalavimais.
 • Inhaliacijos –  gydymas garais, prisotintais gydomųjų medžiagų. Šie garai patenka į kvėpavimo takus ir padeda efektyviai kovoti su peršalimu ar sudėtingesnėmis ligomis, pavyzdžiui, laringitu, bronchitu ar kt. Garai pašalina drėgmę ir gleives iš kvėpavimo takų, todėl lengvina kvėpavimą bei atsikosėjimą.

Pacientui pageidaujant, po paskirto gydymo galima įsigyti ir papildomas reabilitacijos procedūras sveikatos būklei gerinti.

Gydomosios procedūros VšĮ Kretingos ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos poskyryje yra prieinamos visiems gyventojams ir be gydytojo siuntimo, kurios apmokamos pagal nustatytą ir Ligoninės  vyriausiojo gydytojo įsakymais patvirtintą kainyną (peržiūrėti kainyną). Išankstinė registracija Ambulatorinio konsultacinio skyriaus registratūroje arba tel. 8 445 79046.

Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos tarnyba

Tel. 8 (445) 79040

Vadovė

Birutė Indriulaitė
Tel. 8 (445) 79040
El. paštas ankstyvareabilitacija@kretingosligonine.lt

Vaikų raidos sutrikimų tarnyba įkurta viena pirmųjų Klaipėdos krašte. Tada vadinosi Ankstyvosios korekcijos tarnyba, o dabar Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos tarnyba.

Tarnybai vadovauja gydytoja socialinė pediatrė Birutė Indriulaitė. Tarnyboje dirba kineziterapeutė, masažuotoja, logopedė, socialinė darbuotoja, psichologė, bendrosios praktikos slaugytoja. Teikiama pagalba vaikams su įvairiais raidos sutrikimais, judėjimo problemomis, kalbos išraiškos sutrikimais, esant vaikų ir tėvų tarpusavio santykių problemoms, taip pat sergantiems įgimtomis ligomis ir sindromais. Vykdomos sutrikusios raidos vaikų individualios ankstyvosios diagnostikos ir reabilitacijos programos, kurios sudaromos metams, įtraukiant į šį procesą vaiko tėvus. Individualias programas sudaro specialistai, pasirinkdami moksliškai pagrįstus diagnostikos, gydymo ir pagalbos šeimai metodus, atsižvelgdami į vaiko sveikatos ir raidos būklę.

Rentgenologijos skyrius

Tel. 8 (445) 79040

Vedėjas

Vytautas Balskus
Tel. 8 (445) 79040
El. paštas rentgenas@kretingosligonine.lt

Plačios apimties diagnostika atliekama Rentgenologijos skyriuje, nuo jos ženkliai priklauso sveikatos priežiūros paslaugų kokybė ligoninėje. Įdiegta skaitmeninių vaizdų peržiūros ir archyvavimo sistema. Visa skyriuje naudojama įranga skaitmeninė – 2 modernūs skaitmeniniai rentgeno aparatai ir kilnojamas skaitmeninis rentgeno aparatas su C lanku, rentgeno vaizdai saugomi archyve, atkuriami CD ir DVD formatuose, perduodami skaitmeniniu būdu. Laikui bėgant senesni rentgeno aparatai pakeisti naujesniais, tobulesniais rentgeno aparatais, atitinkančiais visus šiuolaikinius reikalavimus kompiuterizuotais, su skaitmeniniu valdymu bei telerentgenologijos galimybe.

Gydytojai radiologai:

 • Vytautas Balskus,
 • Igor Vdovičenko,
 • Loreta Černiauskienė,
 • Tatjana Zakrevskaja.

Klinikinės diagnostikos laboratorija

Tel. 8 (445) 79040

Vedėjas

Stasė Bendikienė
Tel. 8 (445) 79040
El. paštas laboratorija@kretingosligonine.lt
Kretingos ligoninės Klinikinės diagnostikos laboratorija nuo įkūrimo perėjo visą laboratorijos evoliucijos etapą nuo paprasčiausio mikroskopo ir rankų darbo iki šiuolaikiškos laboratorinės įrangos. Laboratorijai vadovauja medicinos biologė Stasė Bendikienė. Joje atliekami bendras kraujo tyrimas, kepenų, inkstų biocheminiai, prostatos specifinis antigenas, šlapimo rūgšties kiekis, kraujo krešumo rodikliai, imunologiniai tyrimai, nustatomas cholesterolio kiekis, mikroelementai, vit. D, skydliaukės hormonai, gliukozės kiekis, šlapimo, išmatų ir kiti laboratoriniai tyrimai. Darbo kokybės sistema veikia visuose laboratorijos darbo etapuose, kas penki metai ji atestuojama. Laboratorija nuolat dalyvauja tarptautinėje išorinėje kokybės vertinimo programoje, joje diegiama kokybės vadybos sistema pagal LST EN ISO 15189:2013 standartą. Laboratorija aprūpinta visa šiuolaikine įranga, aukštos kvalifikacijos personalas nuolat tobulinasi. Tyrimus visą parą atlieka medicinos biologės, biomedicinos technologės.

Skyriai ir padaliniai