Kretingos ligoninė stiprina chirurgijos paslaugas

Kretingos ligoninė stiprina chirurgijos paslaugas

Viešoji įstaiga Kretingos ligoninė ne tik plečia teikiamų paslaugų spektrą, bet ir telkia visas galimybes tų paslaugų prieinamumui ir kokybei užtikrinti. „Šiuo metu mūsų tikslas – Kretingos rajono ir aplinkinių vietovių pacientams suteikti aukščiausios kokybės chirurgijos paslaugas“, – teigė Kretingos ligoninės vyriausiasis gydytojas Romaldas Sakalauskas, kurio kvietimu Kretingos ligoninėje ne per seniausiai pradėjo dirbti 30 metų darbo patirtį kaimyninio uostamiesčio ligoninėse sukaupęs pilvo chirurgas Martynas Sokolovas.


Investuoja į žmones ir įrangą

Vyriausiasis Kretingos ligoninės gydytojas tęsė mintį: „Kretingos ligoninė nuo seno garsėjo savo stipria chirurgų komanda. Per ir po koronaviruso pandemijos keitėsi Chirurginio skyriaus personalas, ir Kretingos ligoninės chirurginė šlovė priblėso. Stengiamės šią situaciją ištaisyti – ieškome naujų gydytojų, rūpinamės stiprinti chirurgijos bazę.“

Vyriausiojo gydytojo teigimu, šiuo metu jau suformuotas medikų personalas ir gerokai pastiprintos traumatologijos paslaugos, tačiau laukia ir kiti darbai, pokyčiai. Ligoninės administracija rūpinasi atnaujinti medicinos aparatūrą, instrumentus, kad atliekamų operacijų lygis būtų ne ką prastesnis negu didmiesčių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos – ligoninėse. Vien pernai Kretingos ligoninėje buvo atlikta 2 tūkst. įvairių operacijų, kas įrodo naują proveržį Kretingos ligoninėje, kai kalbama apie paslaugų kokybę.

„Jeigu kviečiame dirbti savo darbo profesionalus, turime ir jiems atliepti. Tad vien šią vasarą iki rugsėjo mėnesio specialiems naujiems chirurginiams instrumentams pirkti skirsime iki 80 tūkst. eurų“, – R. Sakalauskas sakė esąs įsitikinęs, kad investicijos ir į specialistą, ir į įrangą yra vienodai svarbūs dalykai.

Į Kretingą atvedė profesinė bičiulystė

Kretingos ligoninėje pradėjęs dirbti Martynas Sokolovas turi ilgametę pilvo ir bendrosios chirurgijos gydytojo patirtį, vadybinių žinių sukaupė daugiau kaip 15 metų vadovaudamas Klaipėdos jūrininkų ligoninės Pilvo chirurgijos skyriui. Stažavosi ir tobulino chirurgijos įgūdžius Europos mokymo centruose, Vilniaus M. Riomerio universitete yra įgijęs sveikatos teisės magistro laipsnį.

„Jaučiu, kad atėjo laikas pokyčiams, – vieną apsektų, kodėl pasirinko dirbti Kretingos ligoninėje, įvardino gydytojas. – Antra, su Kretingos ligoninės vadovu Romaldu Sakalausku mane sieja sena profesinė bičiulystė: kai baigiau tuometinį Kauno medicinos institutą, po rezidentūros studijų atvykau į Klaipėdą, vieną uostamiesčio ligoninių, kuriai vadovavo šis gydytojas. Užsimezgė tikrai geri profesiniai bičiuliški santykiai, kurie neišblėso ir atsinaujino – esu pakviestas dirbti į Kretingą.“

Kretingos ligoninė naujajam gydytojui padarė gerą įspūdį: žmonių čia daug, visi zuja dirba, matyti, kad ligoninė gyva, nuolat turi pacientų, kuriais rūpinasi profesionalus medikų personalas. „Sąlygos čia dirbti – tikrai puikios, kolektyvas draugiškas, gydytojai ir slaugytojos turi kompetencijos dirbti šiuolaikiškai. Žmonės nesėdi vietoje – padirbėję didmiesčių, užsienio šalių ligoninėse, jie turi sukaupę patirties ir žinių“, – gerą žodį kolegoms skyrė M. Sokolovas.

Gerėja darbo aplinka – gerėja darbo kokybė

M. Sokolovo pastebėjimu, Kretingos ligoninėje yra sudarytos visos sąlygos šiuolaikiškai operuoti ir gydyti: „Aplinka nuolat gerėja, įranga – viena naujausių, įsigyjama naujų instrumentų. Iš esmės labai daug operacijų atliekama laparoskopu, ir tai keičia klasikinės chirurgijos sampratą – atvira chirurgija jau tapo nišine, o štai tulžies pūslės, kirkšnies išvaržų operacijos laparoskopu jau tampa auksiniu standartu.“

Galimybė atlikti operacijas pasitelkus šiuolaikišką medicinos įrangą turi daug pranašumų: mažesni pjūviai ir operacinės traumos, mažiau skausmo, vadinasi, reikia mažiau nuskausminamųjų, pacientai greičiau atsistato po operacijų, kas yra labai svarbu norintiems kuo greičiau sugrįžti į darbą.

Gi iš chirurgo naujausi gydymo metodai reikalauja naujų žinių, išskirtinio tikslumo ir kruopštumo. „Tačiau turime geresnius gydymo rezultatus, o ir dirbti gerokai patogiau“, – tvirtino M. Sokolovas, akcentuodamas, kad jo tikslas – burti profesionalių kolegų komandą, teikti visavertes paslaugas, užpildyti chirurginių paslaugų trūkumo spragas.


Kretingos ligoninės vyriausiasis gydytojas Romaldas Sakalauskas sakė dėsiąs visas pastangas, kad į Kretingos ligoninę sugrįžtų buvusi jos chirurginė šlovė.

Šaltinis