Keičiasi akušerijos-ginekologijos paslaugų teikimas Kretingos ligoninėje

Nuo 2022 metų gegužės 1 d. Kretingos ligoninėje nebebus teikiamos gimdymo paslaugos. Gimdymo paslaugas nėščiosios galės gauti Klaipėdos Universitetinės ligoninės Akušerijos-ginekologijos departamente (Liepojos g. 41) bei kitose pasirinktose ligoninėse, teikiančiose akušerijos paslaugas. Išsikvietus Greitąją medicinos pagalbą, pacientė nemokamai bus transportuojama į artimiausią arba pacientės pasirinktą gydymo įstaigą, kurioje teikiamos akušerijos paslaugos.

Kadangi skyrius nėra uždaromas, akušerinių ir ginekologinių paslaugų teikimas Kretingos ligoninėje bus užtikrinamas ir toliau – vykdoma nėščiųjų priežiūra iki sueis gimdymo terminas, moterys bus konsultuojamos dėl įvairių ginekologinių susirgimų, atliekamos echoskopijos ir kiti reikalingi tyrimai, bus teikiama skubi ginekologinė pagalba darbo dienomis dienos stacionare, taip pat bus atliekamos planinės ginekologinės operacijos.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. balandžio 23 d. nutarime Nr. 370 „Dėl Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis apmokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo sąlygų sąrašo patvirtinimo“ nurodyta, kad, teikiant stacionarines akušerijos paslaugas, turi būti bent vienais iš dviejų paskutinių paeiliui einančių metų priimta ne mažiau kaip 300 gimdymų arba atstumas nuo vienos iki kitos artimiausios ligoninės, teikiančios stacionarines akušerijos paslaugas, turi būti didesnis nei 50 kilometrų. arba ligoninė turi gauti paramą pagal Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programą.

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa pagal galiojantį teisinį reguliavimą atliko akušerijos paslaugų teikimo gydymo įstaigose per praėjusius dvejus metus analizę ir nustatė, kad Kretingos ligoninė 2020 ir 2021 metais nepasiekė Vyriausybės Nutarime numatyto 300 gimdymų skaičiaus bei atstumas nuo Kretingos ligoninės iki artimiausios asmens sveikatos priežiūros įstaigos Klaipėdos universitetinės ligoninės yra mažesnis nei 50 km, todėl stacionarinės akušerinės paslaugos finansuojamos Klaipėdos teritorinės ligonių kasos tik iki 2022 m. balandžio 30 d., kada baigiasi parama pagal Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programą visoje Lietuvoje.

Ligoninės administracija