Duris atvėrė diabetinės pėdos kabinetas

Cukrinis diabetas yra lėtinė, progresuojanti, trunkanti visą žmogaus gyvenimą liga, ypač pavojinga dėl sukeliamų makrovaskulinių ir mikrovaskulinių komplikacijų. Pagrindinė sergančiųjų diabetu hospitalizavimo priežastis, dažnai sukelianti žmogaus nedarbingumą ar negalią, netekus pėdos yra diabetinė pėda. Tai  sindromas, kuriam būdinga pėdos infekcija ir (ar) išopėjimas, ir (ar) giliųjų audinių destrukcija.

Siekiant sumažinti šių komplikacijų VšĮ Kretingos ligoninė PSPC patalpose įrengė šiuolaikiškus reikalavimus atitinkantis diabetinės pėdos priežiūros kabinetas.

Diabetinės pėdos kabinete yra teikiamos nemokamai (su šeimos gydytojo ar gydytojo endokrinologo siuntimu) gydomojo pedikiūro paslaugos ir diabetinės pėdos priežiūros paslaugos.

Jame yra podiatrinė daugiafunkcinė kėdė pacientui, mobili kėdė slaugytojui diabetologui, didinamasis stiklas su cirkuliarine apšvietimo lempa, mobilus instrumentų staliukas, podiatrinė šlifavimo įranga ir įvairūs medicinos prietaisų rinkiniai kojų priežiūrai.
                    Čia dirbanti slaugytoja padės pacientams, sergantiems cukriniu diabetu ir turintiems kojų komplikacijų: prižiūrės kojas, atliks gydomąjį pedikiūrą, šalins nuospaudas, hiperkeratozes (suragėjusias odas), kirps normalius ir deformuotus nagus, juos šlifuos specialia įranga, prižiūrės įaugusius ir grybelinius nagus, šlifuos padus, pėdas teps odos minkštinamuoju kremu, pacientui suteiks informaciją kojų priežiūros klausimais.

Diabetinės pėdos kabinetas yra įsikūręs Kretingos PSPC antrame aukšte  Nr.  204.

Darbo laikas:
Pirmadieniais 14.00 – 18.00 val.
Trečiadieniais  8.00  – 15.00 val.
Penktadienis    8.00  – 15.00 val.

Reikalinga išankstinė registracija tel.: 8 445 79046, 8 606 97708; 8 606 97709

Slaugytojos mob. telefonas –  +370 605 49399